راهنمای انتخاب و خرید کفش بچگانه

1

همانطور که انتخاب لباس برای کودکان بسیار اهمیت دارد، انتخاب کفش مناسب بچگانه بر سلامت کودک شما بسیار تاثیر می‌گذارد. انتخاب کفش مناسب تاثیر بسزایی بر روی حفظ تعادل آن‌ها هنگام ایستادن و راه رفتن دارد از این رو انتخاب کفشی که سایز و کیفیت مناسب داشته باشد باید با دقت انجام شود تا هیچ مشکلی برای سلامت کودک شما به وجود نیاید. در این مطلب راهنمای انتخاب و خرید کفش بچگانه را برای شما آماده کرده‌ایم. با مدیشا همراه باشید.

فروشگاه مناسب برای انتخاب و خرید کفش بچگانه

اولین گام برای خرید کفش بچگانه، انتخاب یک فروشگاه مناسب است که بتواند راهنمای خوبی برای خرید کفش باشد و اطلاعات کافی در اختیار شما برای خریدی خوب بگذارد.

فروشگاه مناسب برای انتخاب و خرید کفش بچگانه

اندازه‌گیری پای کودک برای انتخاب و خرید کفش بچگانه

دومین موردی که باید در نظر بگیرد، اندازه‌گیری پای کودک است. برای این‌کار کودک باید صاف بایستد. بهتر است اگر جوراب دارد، آن‌ها را در‌بیاورد سپس با استفاده از یک متر طول پای کودک را اندازه بگیرید که عموما این کار را فروشنده باید برای شما انجام دهد.

اندازه‌گیری پای کودک برای انتخاب و خرید کفش بچگانه

نظرخواهی از کودک برای انتخاب و خرید کفش بچگانه

اگر کودک شما در سن و سالی است که می‌تواند انتخاب کند به او اجازه دهید تا مدل و رنگ کفش خودش را انتخاب کند زیرا اگر کودک شما کفش‌هایش را دوست نداشته باشد از پوشیدن آن‌ها امتناع می‌‌کند. علاوه بر این اگر استفاده از کفش‌های بند‌دار برای کودک شما سخت است سعی کنید کفش‌های چسبی خریداری کنید که استفاده از آن راحت است و یا نحوه بستن بند کفش را به او آموزش دهید.

نظرخواهی از کودک برای انتخاب و خرید کفش بچگانه

کنترل سایز برای انتخاب و خرید کفش بچگانه

هنگام خرید کفش حتما سایز کفش و طول کفش را با طول پای کودک چک کنید تا بتوانید سایز مناسب را انتخاب کنید. به‌خاطر داشته باشید قبل از خرید کفش حتما آن را تست کنید و اجازه دهید کودکتان چند دقیقه با آن راه برود تا مطمئن شوداحساس راحتی دارد.

کنترل سایز برای انتخاب و خرید کفش بچگانه

انعطاف پذیری کفش برای انتخاب و خرید کفش بچگانه

حال نوبت به تست کفش می‌رسد حتما جلو کفش را قبل از خرید تست کنید و مطمئن شوید که قابلیت انعطاف‌پذیری دارد و سخت نباشد. سپس در‌حالیکه کودک شما کفش را پوشیده انگشت خود را پشت پای او قرار دهید، اگر انگشت شما به‌راحتی بین پشت پا و کفش قرار می‌گیرد و کفش بزرگ است اما اگر انگشتان فیکس داخل کفش پشت پا قرار می‌گیرد و تکان نمی‌خورد یعنی سایز کفش مناسب است.

خرید کفش بچگانه ؛ توصیه هایی ضروری برای انتخاب کفش کودک

پشت کفش درست قسمت مچ‌پا و پاشنه باید محکم و ترجیحا از جنس پلاستیک باشد. زیرا مواد نرم‌تر از پلاستیک دوام بالایی ندارند و خیلی زود خراب می‌شوند. هنگام پوشیدن کفش حتما به مچ‌پای کودک نگاه بی‌اندازید و مطمئن شوید بیش از حد محکم نباشد زیرا اگر مچ‌پا در مدت زمان طولانی تحت فشار قرار گیرد متورم می‌شود و عوارض زیادی در پیش خواهد‌ داشت. از طرفی اگر کفش بیش از اندازه بزرگ باشد نیز برای سلامت پای کودک مضر است و سبب اصطکاک زیاد می‌شود.

انعطاف پذیری کفش برای انتخاب و خرید کفش بچگانه

نکات نهایی برای انتخاب و خرید کفش بچگانه

یکی دیگر از تست‌هایی که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید داخل کفش فضای کافی برای انگشتان پا وجود دارد. برای اندازه‌گیری کافی است انگشت خود را جلوی کفش فشار دهید و مطمئن شوید تمام انگشتان پای کودک شما به‌خصوص انگشت کوچک صاف در کفش قرار گرفته است و هیچ‌گونه خمیدگی ندارد.  و آخرین نکته که هنگام خرید کفش بچگانه باید به آن توجه کنید قوس داخلی کفش است. این قوس کمک می‌کند کف کفش شیب نداشته و کف پای کودک آسیب نبیند.

نکات نهایی برای انتخاب و خرید کفش بچگانه

4.6/5 (5)

آیا این نوشته برای شما مفید بود؟

1 Comment
  1. سمیه says

    ممنون از مطلب کاربردی و بسیار خوبتون

Leave A Reply

Your email address will not be published.