۹ اشتباه لباس پوشیدن در اولین قرار عاشقانه

0

فرض کنید با فردی که برای ازدواج انتخاب کرده‌اید قرار گفتگو و ملاقات حضوری گذاشته‌اید. همیشه اولین دیدارها پر از اضطراب و نگرانی هستند. دوست دارید شیک پوش‌ترین باشید و بتوانید با یک نگاه فرد مورد علاقه‌تان را تحت تاثیر قرار دهید. در این مطلب به ۹ اشتباه لباس پوشیدن در اولین قرار عاشقانه خواهیم پرداخت.

 

چرا اولین قرار عاشقانه مهم است؟

درست است که اولین قرار عاشقانه به معنی ازدواج نیست و شما سعی دارید آشنایی بیشتری از طرف مقابلتان پیدا کنید ولی طبق عقیده روانشناسان اولین دیدارها می‌توانند تعیین کننده ادامه رابطه باشند. پس هیچوقت این دیدارها را دست کم نگیرید و سعی کنید برای حضور در این موقعیت آمادگی کامل داشته باشید. قبل از اولین قرار عاشقانه پرسش‌های خود از طرف مقابل را آماده کنید و برای آن روز کاملا برنامه‌ریزی داشته باشید.

 

انتخاب لباس برای اولین قرار عاشقانه

بهترین ایده برای این روز پیروی از استایل همیشگی خودتان است. البته این موضوع به این معنی نیست که شلوارهای روزمره خود مانند شلوار جینی که در محل کار می‌پوشید یا مانتویی که کهنه و نخ نما شده است را برای این ملاقات انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که نوع لباس پوشیدن شما در جذاب به نظر رسیدنتان تاثیر زیادی دارد و با اینکار به نوعی جنبه‌هایی از شخصیت‌تان را به طرف مقابل خود نشان خواهید داد.

گران بودن لباس‌ها اصلا اهمیتی ندارد. اصلا مهم نیست لباس شما از برند خاصی خریداری شده باشد. مرتب بودن و شیک بودن تنها چیزی است که باید به آن توجه کنید. لباس اندازه تن‌تان برای این روز خاص انتخاب کنید. اگر لباس شما بیش از حد تنگ یا گشاد باشد، راحت نخواهید بود و اعتماد به نفس خود را از دست خواهید داد و به جای فکر کردن به پرسش‌های اصلی نگران نامناسب به نظر رسیدن لباس‌تان خواهید بود.

 

اضطراب را در اولین قرار عاشقانه کنار بگذارید 

سعی کنید خودتان باشید و خودنمایی نکنید. اجازه دهید طرف مقابلتان دقیقا همان فردی را بشناسد که هستید! افکار و احساسات منفی را از خود دور کنید. استرس واکنش طبیعی سیستم عصبی است و طبیعی است که در اولین قرار ملاقات با فردی استرس داشته باشید ولی سعی کنید کنترل اوضاع را به دست بگیرید. در مورد انتخاب لباس وسواس به خرج ندهید! اگر تا به حال از کراوات استفاده نکرده‌اید لازم نیست در این موقعیت هم کراوات بزنید.

لباس و سبک پوشش شما در قرار ملاقات‌های بعدی هم می‌تواند تعیین کننده باشد، در اولین قرار ملاقات راحت اما مرتب لباس پوشید.

 

دیر سر قرار حاضر نشوید

سعی کنید برای اولین قرار عاشقانه دیر نکنید و دقیق باشید. دیر رسیدن باعث خواهد شد طرف مقابل شما حس کند که شما برای وقت او اهمیت چندانی قائل نیستید یا اینکه فکر کند کلا آدم وقت نشناسی هستید. لباس‌های خود را از شب قبل آماده کنید. در مورد رنگ کت یا شلوار و اکسسوری‌هایی که قرار است بپوشید تصمیم نهایی را بگیرید و سعی کنید ۱۰ دقیقه زودتر سر قرار حاضر باشید.

 

با توجه به موقعیت لباس بپوشید 

آرایش شما نباید زیاد و غلیظ باشد. یک آرایش ملیح و ساده انتخاب کنید. اگر قرار است به کافه یا رستوران بروید یک لباس مناسب این مکان‌ها انتخاب کنید. آقایان هم از پوشیدن کت و شلوار مجلسی و خیلی رسمی برای این مکان‌ها خودداری کنند.

 

ساعت یا موبایل‌تان را بیش از حد چک نکنید 

اگر عادت دارید موبایل‌تان را دائم چک کنید، در اولین قرار عاشقانه موبایل را دم دست نگذارید. تلفن و پیام‌ها را بعد از بازگشت به منزل چک کنید. حتی می‌تواند تلفن همراهتان را روی حالت سکوت بگذارید. این مسئله در مورد ساعت هم صدق می‌کند، چک کردن ساعت ممکن باعث سوء برداشت از طرف مقابل شود.

 

لباسی انتخاب کنید که بازتاب دهنده شخصیت شما باشد

هر کسی دوست دارد در اولین قرار عاشقانه بهترین خودش باشد. حتی اگر اولین قرار شما در یک مکان کاملا معمولی و ساده باشد باز هم سعی کنید خودتان باشید. این کار باعث خواهد شد آرامش بیشتری داشته باشید.

 

مدل مو و آرایش مناسب انتخاب کنید

اگر زمان کافی دارید و موهایتان نامرتب و بلند شده است حتما به آرایشگر خود سری بزنید و موهایتان را کوتاه و مرتب کنید. اگر قرار است مدل موهایتان را کاملا عوض کنید چند روز زودتر این کار را انجام دهید. برنامه ریزی کردن برای مدل مو و آرایش در این روز خاص به شما حس آرامش و اعتماد به نفس بیشتری خواهد داد.

 

از عطر و ادکلن زیاد استفاده نکنید 

از عطر و ادکلن بیش از حد استفاده نکنید. برخی از افراد به بوی عطر و ادکلن حساس هستند و آلرژی دارند. یک اسپری از عطری که رایحه‌اش را دوست دارید برای این ملاقات کافی است. استفاده از دئودورانت‌ها هم ایده خوبی است ولی سعی کنید که این اسپری‌ها را هم بیش از حد استفاده نکنید به خصوص اگر عطر و رایحه تندی دارد.

 

استفاده درست از اکسسوری ها 

چند قطعه مینیمال و ساده اکسسوری برای این روز مهم کافی است. استفاده بیش از حد از اکسسوری و زیورآلات ممکن است طرف مقابل شما را غافلگیر کند.

 

از کرم مرطوب کننده استفاده نکنید 

معمولا اولین قرار عاشقانه اتفاقی استرس آور و برای اکثر افراد سخت است. به همین دلیل ممکن است در طول این ملاقات عرق کنید و پوست صورت شما بیش از حد براق شود. به جای استفاده از مرطوب کننده از اسپری‌های فیکس کننده آرایش استفاده کنید.

 

4.83/5 (6)

آیا این نوشته برای شما مفید بود؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.