۷ ترفند آرایشی که باعث می شود جوان تر به نظر برسید

0

بسیاری از خانم‌ها دوست ندارند همیشه آرایش کنند و از نظر آن‌ها استفاده از لوازم آرایش نه تنها باعث زیباتر شدن چهره نمی‌شود بلکه باعث تسریع روند پیر شدن پوست نیز می‌شود. برعکس دسته از افراد هستند که دوست دارند با انجام آرایش نواقص چهره خود را بپوشانند و آرایش روزمره را لازم و ضروری می‌دانند. هر فردی بر اساس ذوق و سلیقه خود مدل آرایش و سبک آرایش را انتخاب می‌کند. در این مطلب به شما ۷ ترفند آرایشی که باعث می شود جوان تر به نظر برسید را شرح خواهیم داد.

 

استفاده از ترفند آرایشی برای جوان تر به نظر رسیدن

آرایش کردن دیگر تنها یک راه برای زیباتر شدن نیست بلکه به یک هنر تبدیل شده است. با کانتور کردن صورت و بینی می‌توانید حالت چهره خود را عوض کنید و نواقص آن را دید دیگران پنهان کنید. با استفاده از کانسیلر می‌توانید لک‌های روی پوست را بپوشانید و یا تیرگی دور چشم خود را که در اثر کار زیاد و خستگی پدیدار شده محو کنید. شاید بتوان گفت دلیل همه خانم‌ها برای آرایش کردن و استفاده از انواع و اقسام لوازم آرایش جوان تر به نظر رسیدن باشد.

استفاده از ترفند آرایشی برای جوان تر به نظر رسیدن

برخی افراد با آرایش کردن اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند. آرایش ساده و طبیعی علاوه بر پنهان کردن مشکلات پوستی به صورت شما شادابی و طراوت خاصی خواهد بخشید به همین دلیل بهتر است اصول و ترفند های یک آرایش ساده و طبیعی را فرا بگیرید. در این مقاله شما را با ۷ ترفند آرایشی ساده برای جوان تر به نظر رسیدن آشنا می‌کنیم.

 

داشتن ابروهای پر و مرتب

داشتن ابروهای پر و مرتب باعث جوان تر به نظر رسیدن صورت و چهره شما می‌شود. ابروهای پرپشت چند وقتی است که به یکی از ترندهای آرایشی هم تبدیل شده و به همین دلیل شما با خیال راحت می‌توانید مدل ابروی پر و ضخیم برای خود انتخاب کنید تا هم از ترند این روزها عقب نباشید و هم چهره ای جوان و شاداب داشته باشید.

داشتن ابروهای پر و مرتب

البته بهتر است دقت داشته باشید که رنگ ابروهای شما با این مدل بهتر است خیلی تیره نباشد. برای مرتب کردن ابروها هم می‌توانید از ژل ابرو و سایه ابروهای موجود در بازار استفاده کنید. حتما رنگ سایه ابروی خود را مطابق را رنگ پوست و موهای خود انتخاب کنید.

 

استفاده از رژلب مایع براق

یکی از ترندهای آرایشی بهار و تابستان سال ۲۰۱۹ رژلب‌های براق است. برندهای متنوعی به تولید این مدل رژلب‌ها پرداخته‌اند که با کمی جستجو می‌توانید رنگ‌های متنوع‌شان را خریداری کنید. استفاده از رژلب مایع و براق باعث می‌شود لب‌های شما حجیم‌تر به نظر برسد و ظاهری جوان‌تر داشته باشید. رنگ‌های طبیعی و رژلب نود، مانند گلبهی و هلویی برای یک آرایش ساده و طبیعی مناسب‌تر هستند. به یاد داشته باشید رژلب‌های تیره سن شما را بیشتر جلوه ‌می‌دهند و مناسب تمام رنگ‌های پوست هم نیستند.

استفاده از رژلب مایع براق

رژگونه صورتی و روشن بزنید 

یک ترفند آرایشی که باعث می شود جوان تر به نظر برسید استفاده از رژگونه رنگ مناسب است. رنگ‌های تند و درخشان مانند آجری تیره و یا تناژهای تیره رنگ صورتی برای رژگونه مناسب نیستند. اگر دوست دارید چهره‌ای شاداب و جذاب داشته باشید از یک رژگونه به رنگ هلویی استفاده کنید. رژگونه از اجزای مهم آرایش است که تاثیر زیادی در جوان به نظر رسیدن چهره شما دارد. اگر قصد دارید رژگونه بزنید حتما از کرم پودر برای آرایش استفاده کنید، در غیر این صورت رنگ رژگونه غیرطبیعی دیده خواهد شد و خوب روی پوست صورت پخش نخواهد شد.

رژگونه صورتی و روشن بزنید

 

از کرم پودر سبک استفاده کنید

استفاده نادرست، انتخاب کرم پودر نامناسب و زدن بیش از حد کرم پودر باعث می‌شود پوست صورت شما کیکی دیده شود. هیچوقت برای آرایش روزانه از کرم پودرهای سنگین و فول کاور استفاده نکنید. یک کرم پودر سبک با پوشانندگی متوسط هم می‌تواند یک آرایش خوب روزانه برای شما ایجاد کند. اگر پوست شما دارای لکه و نقاط تیره و جای جوش و آکنه است می‌توانید قبل از زدن کرم پودر از کانسیلر استفاده کنید و این نقاط را بپوشانید. سپس نواحی دیگر پوست را با لایه نازکی از کرم پودر آرایش کنید.

از کرم پودر سبک استفاده کنید

از سایه‌های مات استفاده کنید

سایه‌های چشم درخشان و اکلیلی جذاب هستند ولی نباید کل پلک چشم را با این سایه‌ها پوشاند. از سایه‌های اکلیلی و درخشان برای قسمت‌های داخلی پلک استفاه کنید و از یک سایه چشم مات برای سایر قسمت‌های چشم. اگر قرار است برای محل کار و یا روز آرایش کنید توصیه ما این است که کلا از سایه‌های اکلیلی استفاده نکنید و انتخاب‌تان یک پالت سایه چشم با رنگ‌های طبیعی باشد.

از سایه‌های مات استفاده کنید

از مژه مصنوعی استفاده نکنید

یکی از وسایل جانبی بسیار پرکاربرد که اکثر  خانم‌ها در آرایش برای عروسی و مهمانی از آن استفاده می‌کنند مژه مصنوعی است که ظاهر صورت و فرم چشم‌ها را بسیار زیبا جلوه می‌دهد. اما بهتر است این نکته را هم بدانید که مژه مصنوعی می‌تواند سن شما را بیشتر از چیزی که هست نشان دهد. برای یک آرایش روزمره اصلا از مژه مصنوعی استفاده نکنید و سعی کنید از ریمل و خط چشم خوب برای حالت دادن به چشم‌ها استفاده کنید.

اگر چشمان درشتی دارید و دوست دارید از مژه مصنوعی استفاده کنید می‌توانید از قدم چهارم که کشیدن مداد چشم در قسمت داخلی چشم است را انجام ندهید زیرا مزه مصنوعی به تنهایی می‌تواند جلوه خاص و زیبایی به چشم‌ها دهد.

 

4.78/5 (9)

آیا این نوشته برای شما مفید بود؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.