راهنمای انتخاب کاپشن زمستانی

0

کاپشن زمستانی برای کسانی که در مناطق سردسیر زندگی می‌کنند، در روزهای پاییز و زمستان حکم بهترین دوست را دارد. اما برای اینکه دوست خوبی داشته باشید، باید نکات خاصی را رعایت کنید تا علاوه بر اینکه کاپشن زمستانی شما را از سرما حفظ کند، شیک بودن و استایل شما را تضمین کند. همراه مدیشا باشید تا بتوانید برای خرید کاپشن زمستانی درست‌ترین تصمیم را بگیرید.

 

خرید کاپشن ضد آب

پارچه بیرونی کاپشن باید ضدآب باشد چرا که در فصل‌های سرد معمولاً بارندگی به صورت برف و باران زیاد است و مسلماً دوست ندارید که خود و لباستان دچار مشکل شوید. برای اینکه از ضد آب بودن لباس و پارچه رویی اطمینان حاصل کنید باید به برچسب پارچه و لباس دقت کنید. همچنین موارد زیر را در نظر داشته باشید :

  • برچسب را به خوبی بخوانید، اگر عبارتی با عنوان waterproof وجود داشت لباس شما ضد آب است. همچنین برخی از لباس‌ها چندین لایه ضد آب دارند که باعث محافظت بیشتر شما در برابر رطوبت می‌شود.
  • پارچه‌های شمعی از جمله پارچه‌های مقاوم در برابر بارش و رطوبت است.
  • دقت کنید که لباس شما دارای لایه‌های عایق باشد. لایه عایق در مناطق سرد حکم مرگ و زندگی دارد. اگر لباس عایق نباشد گرما به راحتی خارج و سرما جای آن را می‌گیرد.

خرید کاپشن ضد آب

لایه بیرونی کاپشن 

عایقی به کار رفته در کاپشن شما برای روزهای سرد زمستان به همراه بارندگی‌های گاه‌وبیگاه باید دارای دو ویژگی اساسی باشد، مقاومت در برابر رطوبت و محافظت از گرمای داخل لباس. معمولاً الیاف طبیعی که روی لایه بیرونی استفاده می‌شوند اولین عایق لباس محسوب می‌شوند. الیاف طبیعی دارای مقاوم بالا در برابر عبور گرما است اما در به سادگی مرطوب می‌شوند به همین دلیل شما می‌توانید از الیاف مصنوعی به مانند پارچه‌های شمعی برای داشتن مقاومت حرارتی و رطوبتی استفاده کنید.

راهنمای خرید کاپشن ؛ چگونه یک کاپشن شیک زمستانی انتخاب کنیم؟

دقت به زیپ و آستین هنگام خرید کاپشن

زیپ و آستین‌ها را چک کنید. سرما از هر درزی به داخل لباس شما فرار می‌کند و باعث می‌شود شما احساس سرما کنید. مهم‌ترین درزهایی که در یک لباس وجود دارد آستین‌ها و زیپ است که در برابر باد و بوران نیز آسیب‌پذیری زیادی دارند. از این رو باید در انتخاب لباس و نوع زیپ و آستین آن دقت کرد. در وهله اول کیفیت ساخت زیپ و نوار دور آستین مهم‌ترین است اما نکات دیگری هم وجود دارد:

  • برخی از لباس‌ها دارای پارچه‌های عایق و ضد آب هستند در حالی که زیپ استفاده شده در آن‌ها کاملاً رطوبت و گرما را از خود عبور می‌دهد. به همین دلیل به هنگام انتخاب لباس علاوه بر ضد آب و عایق حرارتی بودن پارچه باید به نوع زیپ به کار رفته هم دفت کنید.
  • نکته دیگر در مورد آستین‌ها است. در هنگام خریدن به تنگ شدن آستین‌ها اهمیت دهید و از وجود چسب یا دکمه دور آستین به منظور همین کار اطمینان حاصل کنید. آستین تنگ علاوه بر حرارت ، مانع عبور رطوبت به داخل لباس می‌شود.

راهنمای خرید کاپشن ؛ چگونه یک کاپشن شیک زمستانی انتخاب کنیم؟

دقت در خرید کاپشن

چشم باز خرید کنید. وقتی لباسی را انتخاب کردید همه جای آن را چک کنید و چشم بسته خرید نکنید. لباس خوب باید در دوخت و پارچه هم کیفیت خوبی داشته باشد. تمامی درزها و دوخت‌ها را نگاه کنید تا دررفتگی وجود نداشته باشد. اطمینان حاصل کنید که هیچ سوراخی روی لباس و هیچ دوخت اضافی بدون دلیل روی پارچه بیرونی و عایق وجود نداشته باشد.

  • قبل از هر خریدی قوانین فروشگاه را بدانید، شاید کاپشنی که خریداری کرده‌اید در خانه مورد پسند دیگران و افراد مهم برای شما نباشد. بنابراین اگر فروشگاه شما اجناس فروخته شده را پس نگیرد شما با مشکل مواجه خواهید شد.

راهنمای خرید کاپشن ؛ چگونه یک کاپشن شیک زمستانی انتخاب کنیم؟

 

متریال و پارچه کاپشن

تصمیم‌گیری در مورد متریال به کار رفته در کاپشن. بر اساس سلایق مختلف کاپشن‌ها در انواع دوخت‌ها و متریال به کار رفته تولید و عرضه می‌شود که دست شما در انتخاب کردن باز باشد. بر اساس علاقه و سبک لباس پوشیدن یکی از انواع کاپشن‌های زیر را می‌توانید انتخاب کنید.

  • کاپشن چرم استایل و دوام خوبی دارند. اگر چرم را دوست دارید کاپشن چرمی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. برای کسانی که رسمی بودن چرم و لباس چرمی را دوست ندارد پارچه چرم جیر می‌تواند کاربردی باشد.
  • کاپشن‌های پشمی در تنوع بی‌نظیر هستند. اگر به دنبال انتخاب کردن کاپشن رنگی هستید بهترین کار انتخاب کاپشن پشمی است که در رنگ و جنس می‌تواند  شما را راضی کند.
  • کاپشن پنبه‌ای، همانند پشمی است. با این وجود در برابر رطوبت مقاوم ولی به عنوان عایق حرارت کاملاً ضعیف است.
  • کاپشن‌های خزدار آخرین گزینه شما برای انتخاب است که اغلب موارد در ترکیب با  دیگر انواع کاپشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند کاملاً جذاب باشد.

راهنمای خرید کاپشن ؛ چگونه یک کاپشن شیک زمستانی انتخاب کنیم؟

هودی یا کلاه کاپشن

اگر کلاه برای شما مهم است، هنگام خرید کاپشن مدلی را انتخاب کنید که کلاهش زیپ داشته باشد و جدا شود. هودی یا کلاه روی کاپشن از جمله مواردی است که برای مناطق سردسیر کاملاً ضروری است و سر و تن شما را در برابر سرما و بوران محافظت می‌کند. اما گاهی اوقات وجودی کلاه غیرضروری است، در این هنگام شما می‌توانید به راحتی آن را از کاپشن برای مدتی جدا کنید. پس در وجود زیپ روی کلاه دقت کنید.

راهنمای خرید کاپشن ؛ چگونه یک کاپشن شیک زمستانی انتخاب کنیم؟

 

اکسسوری

هرچقدر کاپشن شما گرم باشد باز هم امکان نفوذ سرما وجود دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم علاوه بر داشتن کاپشن، اکسسوری هایی به مانند دستکش، کلاه و شال‌گردن هم برای حافظت خودتان در برابر سرما را داشته باشید. دقت کنید که اکسسوری بودن موارد گفته شده در زمستان به معنی اهمیت ظاهری نیست و شما باید در جنس این لباس‌ها هم دقت کافی داشته باشید.

اکسسوری

 

انواع کاپشن زمستانی

هنگام انتخاب کاپشن و پالتو حتما به مدل و فرم آن دقت کنید. همانطور که تناسب لباس‌های دیگری که می‌پوشیم با فرم اندام ما مهم است. کاپشن زمستانی هم باید مناسب فرم اندام انتخاب شود.

 

کاپشن زمستانی اسپرت 

کاپشن‌های زمستانی ورزشی طوری طراحی می‌شوند که مناسب انجام ورزش باشند و فرد در هنگام فعالیت بدنی با پوشیدن کاپشن احساس محدودیت نکند. این کاپشن‌ها معمولا در رنگ‌های متنوع و شاد تولید می‌شوند اما اگر دوست دارید این مدل کاپشن‌ها را در محیط کار هم بپوشید می‌توانید رنگ‌های خنثی این مدل را انتخاب کنید.

کاپشن زمستانی اسپرت 

کاپشن زمستانی خلبانی

برای سرمایه‌گذاری روی یک قطعه کلاسیک، بهتر است به سراغ کاپشن خلبانی بروید. این کاپشن‌ها جاودانه و بدون تغییر از سالی به سال دیگر منتقل و غالباً از پارچه و مواد بادوام دوخته می‌شوند. کاپشن خلبانی گرمای خوبی تولید می‌کند. کاپشن‌های خلبانی معمولاً قد بلندی ندارند و برای مناطق سرد که عمدتاً باد در آن می‌وزد، گزینه خوبی نمی‌توانند باشند.

کاپشن زمستانی خلبانی

کاپشن کلاسیک 

اگر می‌خواهید که زحمت زیادی به خودتان ندهید، کاپشن کلاسیک انتخاب ساده‌ای است. این قطعه به راحتی با لباس‌های دیگر ترکیب و شما را از سرمای شدید نجات می‌دهد. کاپشن برای کسانی که دوست ندارند با پوشیدن پالتو احساس محدودیت کنند، گزینه خوبی است و باید در انتخاب آن نهایت دقت را کنید که خاص دیده شود.

5/5 (8)

آیا این نوشته برای شما مفید بود؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.